Kerekes Viki
Szandy 2006.06.12. 19:08
Játékszenvedély Jóban Rosszban.
A felnőtt szerencsejátékosok körülbelül tíz százalékánál problémássá válik a játékszenvedély. Ezt történt a Jóban Rosszban sorozatban Ekler Laurával is, azaz Viktóriával… A Mokka vendégei: Kerekes Viktória, színművésznő és Keresztes Zoltán, pszichiáter.
Liptai Claudia: Hány embert érint körülbelül a játékszenvedély Magyarországon?
Galéria: Katt a képre! Keresztes Zoltán: Általában az életben is úgy történik, mint ahogy a sorozatban láthatjuk, hogy egész családokat érint a dolog. Ha viszont az orvoshoz forduló játékszenvedélyes emberek számát tekintjük, akkor azt mondhatjuk, hogy a populáció néhány százalékáról van szó. De ez nem csak őket érinti, hanem a környezetüket is: sorozatos hazudozások kíséretében szépen kipucolódnak a lakások, valamint zaciba távoznak a holmik. Ez pedig eléggé tönkrevágja a családi életet és a kapcsolatokat is.
Liptai Claudia: Viktória, mennyire olvastál utána, hogy hogy viselkedik egy ilyen ember, illetve előtte mennyire érdekelt téged maga a kaszinózás?
Kerekes Viktória: Az életemben néhányszor már megfordultam kaszinókban, szóval kipróbáltam ezt a dolgot. De valószínűleg az egésznek a kulcsa maga a szenvedély. A hazugság, a titkolózás, ami hatalmas lelkifurdalással, később elmagányosodással jár. Az ember magára marad a problémáival, és önmaga előtt is rettenetesen szégyelli magát. Egyre rosszabb és rosszabb helyzetekbe kerül, vagyis egy öngerjesztő folyamatról van szó, amiből egyre nehezebb kimászni…
|